Na spotkanie z czytelnikami zawsze zabieramy ze sobą pùpkę Werónkę
i jej myszki.

Gdy otrzymaliśmy z drukarni pierwszą książeczkę: "Werónka w przedszkòlu" wiedzieliśmy, że naszym czytelnikom zapewnimy przyjemny czas z przygodami małej Werónki. Powstał wtedy pomysł stworzenia "pùpczi Werónczi" i małego stada niebieskich myszek do przytulania.

O pomoc poprosiliśmy bardzo kolorową i pełną pasji firmę z Kaszub Tatumi tworzącą Kaszubiaczki-Przytulaczki. Otrzymaliśmy pùpkę Werónkę dokładnie jak z ilustracji!

 

Potem Werónka, bohaterka naszych książeczek, nie mogła się doczekać spotkań z dziećmi. Z uśmiechem na twarzy i z wesołymi myszkami wyruszyliśmy do przedszkoli, szkół i bibliotek.

 

Każde spotkanie z czytelnikami jest miłą niespodzianką dla nas i dla dzieci. 

Książeczki czytamy zawsze po kaszubsku. Nawet jeśli nikt nie zna tego języka. Po wysłuchaniu opowieści o przygodach "Werónki" nasi czytelnicy z dumą stwierdzają, że nie jest tak trudno zrozumieć język kaszubski.

Jeżdżąc do szkół zabieramy też przez nas zaprojektowane kolorowe zakładki do książek, dzięki którym dzieci poznają kaszubskie słówka związane z czterema porami roku. Konkursy i quizy językowe są dodatkowym uzupełnieniem spotkania i gwarantują zaangażowanie dzieci przez całą godzinę.

Najmłodsi czytelnicy bardzo lubią "Werónkę". Doskonale rozumieją naszą bohaterkę i jej doświadczenia np. w przedszkolu. Chętnie poznają też kaszubski świat. Dla nich zabieramy kolorowanki i "werónkowe" łamigłowki do zabawy.

A oto dowód, że "Werónka" podbija serca naszych małych czytelników:

Przedszkole Samorządowe w Kostkowie

Jeden z rysunków ze szkoły z Niezabyszewa

Szkoła Samorządowa im. Jana Trepczyka w MIszewie

Nasza czytelniczka Zosia 🙂

Nasi mali czytelnicy są też świetnymi ilustratorami!

Ilustracja nawiązująca do książki "Werónka w przedszkòlu". Autorką jest uczennica ze Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie.


 

Wciąż pracujemy nad nowymi książkami o małej Werónce. A nasze spotkania z czytelnikami też uzupełniamy nowymi pomysłami. 

Jeśli chcesz nas zaprosić do swojej szkoły, biblioteki lub księgarni zadzwoń i poznaj naszą ofertę

  697 235 972 


 


 

Wykorzystaliśmy zdjęcia ze spotkania z czytelnikami ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy. Ich autorem jest Łukasz Zoltkowski. 

Fotografie z imprezy "Kaszubska Riviera" są naszego autorstwa. 

Rysunki oraz zdjęcia przedszkolaków, za które serdecznie dziękujemy (!), otrzymaliśmy od naszych czytelników: Samorządowe Przedszkole w Kostkowie, Szkoła Samorządowa im. Jana Trepczyka w Miszewie, Szkoła Podstawowa w Niezabyszewie.